fbpx

10 raste të reja me Covid në Maqedoni, humb jetën një person

Screenshot_2-6.jpg

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut ka humbur jetën një person dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 10 raste të reja nga 2 960 teste.Rastet e reja me Covid janë konfirmuar në Shkup-5, Tetovë-4 dhe Manastir-1.Gjithashtu në orët e fundit betejën me Covid e kanë fituar 5 pacientë .Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.770, numri i pacientëve të shëruar është 150.123, numri i vdekjeve është 5.487, ndërsa numri i rasteve aktive 160.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303