fbpx

100 makina në rradhë në aksin Boboshticë-Dardhë, policia ne terren

korce.jpg

Gjatë ditës së sotme është konstatuar një rradhë e gjatë makinash në aksin Boboshticë-Dardhë.
Turistë shumtë kanë sjellë ngarkesë të shtuar me mjetet e tyre aksin rrugor.Mbi 100 makina qëndruan në pritje për të arritur në fshatin turistik.Situata aktualisht është normalizuar dhe policia ndodhet në terren për të organizuar kalimin e makinave.Për Vitin e Ri Dardha ka qenë një ndër destinacionet më të frekuentuara nga turistët, çka ka sjellë dhe rradhën e gjatë të makinave, për shkak edhe të largimeve.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303