fbpx

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Screenshot_59-4.jpg

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400 persona rezultuan pozitiv, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 89,392 të prekur.

Sakaq në Maqedoni aktualisht ka 12.683 raste aktive.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303