fbpx

12 javë kaluan, zbulohet formacioni më i mirë i Serisë A

formacioni.jpg

Kampionati italian është ndërprerë për t’i lënë vend ndeshjeve të kombëtareve dhe kjo ndalesë shfrytëzohet edhe për të bërë bilancet e para.

Sot është publikuar formacioni më i mirë i Serisë A për 12 javët e para.

Plot 4 lojtarë të Juventusit janë pjesë e formacionit më të mirë të Serisë A. Ndjek Napoli me 3 futbollistë, por surprizat e vërteta të këtij formacioni janë portieri dhe sulmuesi kryesor. Kështu, portieri më i mirë është ai i Parmës, Luigi Sepe, ndërsa në majë të sulmit, polaku i Genoas, Krysztof Piatek, i cili kryeson edhe listën e golashënuesve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *