31.5 C
Tirana
E premte, 12 Korrik, 2024

TË FUNDIT

13-vjeçari indian luan muzikën e Mozart me sy mbyllur në piano

spot_img

Një 13-vjeçar nga India, luan veprat e kompozitorit të famshëm botëror Mozart me sy mbyllur. Me një talent të jashtëzakonshëm, Lydian Nadhaswaram ishte i ftuar në “The Ellen Show”, ku tregoi se ushtrohet 5-6 orë në ditë dhe se ka nisur të luajë në piano vetëm para 4 vitesh.

Krahas performancës fantastike në piano, adoleshenti ka folur edhe për pjesëmarrjen e tij në kompeticionin “The World’s Best”, një produkt televiziv me disa seri ku konkurrojnë talente nga çdo cep i botës dhe një prej tyre është edhe 13-vjeçari nga India./real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat