20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

150 të zhdukur nga mbytja e anijes

spot_img

Një anije është mbytur në liqenin Kivu në Kongo, ku për pasojë janë zhdukur 150 persona.

Ngjarja ka ndodhur në ditën e hënën, ku autoritetet po vijojnë me kërkimin e të humburve.

Ndërkohë, bëhet me dije se momentalisht janë gjetur vetëm 4 trupa.

35 të tjerë arritën të shpëtonin dhe të dilnin nga barka e mbytur në liqenin e Kongos.

Mësohet se barka do të lundronte drejt qytetit Gomas, ku në të kishte shumë tregtarë dhe shitës./real-news.tv

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat