fbpx

16 viktima dhe 30 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Screenshot_4-16.png

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 16 pacientë me Covid-19.Autoritet njoftojnë se që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 5, 184 persona me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 1, 658 testime të realizuara, 30 persona kanë rezultuar pozitivë për koronavirus.Ndërkohë Instituti I Shëndetit Publik bën me dije se në 24 orë janë shëruar 359 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 143, 427 persona.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303