fbpx

18236 raste të reja në Itali, bie numri i viktimave

Screenshot_20-14.png

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar për 18236 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 185,320 testime të kryera në total. Ndërkohë 683 persona kanë ndërruar jetë.Shifrat pësuan një rënie të lehtë nga një ditë më parë (17572 raste dhe 680 viktima). Numri i përgjithshëm i jetëve të humbura nga COVID që pre fillimit të pandemisë në Itali ka shkuar 67,220 ndërsa rastet e konfirmuara pozitive janë pothuajse dy milionë në total,Ndërkohë që janë shënuar 27913 të shënuar, 1,203,814 në total. Në 24 orët e fundit pati rënie të pacientëve të shtruar në spital. Rajoni me numrin më të lartë të infeksioneve ishte Veneto me 4402 raste të reja e ndjekur nga Lombardia me 2730 dhe Lazio me 1597.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303