fbpx

2 skandalet me maskat/ Prokuroria e Tiranës nis hetimet

pro.jpg

Një ditë pas PD denoncoi skandalin me maskat, Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se do të hetojë këtë çështje.

Mësohet se gjithashtu do të hetohet edhe rritja e çmimit të maskave dhe ilaçeve nga farmacitë.

Në një konferencë për mediat në selinë blu, kreu demokrat Lulzim Basha tha se në kutinë e maskave që po përdoren për stafin mjekësor, shihet se datës së skadencës i është vënë një pullë për ta mbuluar datën reale të skadencës, e cila i përkon vitit 2011.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303