fbpx

2 të vdekur dhe rreth 900 të helmuar, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Deçan

1626155560_Capture-780x405.jpg

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka shpallur gjendjen emergjente në të gjithë Deçanin.

Kjo pas paraqitjes së rasteve të fundit në këtë komunë, të helmimit të qytetarëve. Dyshohet se shkaktar i helmimit është uji. Deri më tani në QKMF-në e kësaj komune ndihmë kanë kërkuar rreth 900 persona.

Ndërkohë kanë humbur jetën 2 persona.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303