fbpx

20 viktima dhe mbi 2 mijë të infektuar me Covid në Greqi

vaks.jpg

Qarkullimi i variantit të ri të Covid, Delta ka bërë që një numër i madh rastesh të reja të infektuarish të konfirmohet  në botë.Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 595 raste të reja dhe kanë humbur jetën 20 persona.Ndërkaq si pasojë e Covid vijojnë të qëndrojnë shtruar në kujdesin infektiv 207 pacientë.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm  i të infektuarve me Covid në Greqi ka arritur në 516,785 të infektuar mes të cilëve kanë humbur jetën 13 097 qytetarë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303