fbpx

23-vjeçarja vishet si infermiere dhe tenton të rrëmbejë një fëmijë nga materniteti

afsgsgsgsgfa.jpg

Në gjendje të dëshpëruar, një 23-vjeçare u vesh si infermiere për të vjedhur një foshnjë në një spital pasi kishte pësuar abort, pak ditë më parë.Talita Meireles, nga Curtiba, Brazil, i tha tregoi burrit të saj që planifikonte të merrte një fëmijë tjetër dhe ta rriste atë si të sajën. Ajo humbi në mënyrë tragjike foshnjën e saj në 27 qershor dhe vuan nga depresioni i pupelit.E veshur si infermiere, 23-vjeçarja pranoi të merrte një fëmijë nga një nënë tjetër në repart dhe më pas u përpoq të largohej nga spitali me fëmijën në krahë.Pasi u kap, ajo i tha policisë se ishte keq dhe nuk donte ti tregonte familjes së saj që kishte humbur foshnjën.Në video, e reja i thotë oficerit të policisë me lot: “Kam humbur fëmijën tim. Unë thjesht nuk doja t’i tregoja familjes time. Nuk doja t’i tregoja askujt. Me të vërtetë nuk e di se çfarë më ka ndodhur. Isha e dëshpëruar”.E pyetur se ku ishte burri i saj, ajo tha se po udhëtonte dhe më pas shtoi: “Unë jam vetëm. Nuk kam askënd me vete. Nuk e di se çfarë më kaloi në kokë.”Talita tha se kishte humbur fëmijën e saj dy javë më parë.  “Shkova të shikoj fëmijët. Fillova t’i shikoj. Doja të merrja një në krahët e mi. Dhe pastaj gjithçka ndodhi. Unë nuk doja të bëj ndonjë gjë të keqe,” ka thënë ajo.Stafi e mori foshnjën nga Talita dhe ia ktheu nënës para se të telefononte policinë, e cila mbërriti në vendngjarje.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303