fbpx

3 deputetë me COVID, Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare

rama-ne-kuvend-675x450.jpg

Ndonëse ditën e djeshme deputeti Ralf Gjoni konfirmoi se ishte prekur nga COVID-19, dhe më pas doli lajmi se dhe 2 deputetë të tjerë ishin infektuar, Kuvendi nuk i ka ndaluar punimet. Sot deputetët do të mblidhen në seancë plenare, por koha e diskutimit do të jetë e shkurtuar.

Gjatë ditës së djeshme u bë e ditur se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus deputetët Ralf Gjoni, Eljo Hysko dhe Enver Roshi. Ndërkohë Komisionet, parlamentare, Byroja dhe Konferencat e Kryetarëve do të vijojnë online dhe nuk do të mblidhen në sallat e Kuvendit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303