fbpx

3 persona humbin jetën nga Covid, ja sa raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit

Kosova-koronavirusi1-3-770x385.jpg

Tre persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit si dhe raportohen 40 raste të reja.

Ky është përditësimi më i fundit që vjen nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Rastet e vdekjes janë nga Prizreni, Skenderaj dhe Suhareka.

Nga sëmundja COVID-19 janë shëruar edhe 358 pacientë ndërsa raste aktive janë 5.165.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303