fbpx

3 viktima dhe 90 të prekur, Soreca lëshon urgjent thirrjen e fortë: Lufta nuk ka mbaruar

Luigi-Soreca.jpg

Situata në vend sa vjen edhe po rëndohet, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima dhe 90 të prekur.

Menjëherë ka reaguar ambasadori i BE Luigi Soreca i cili bën thirrje për distancim fizik.

“Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se lufta kundër  COVID 19 nuk ka mbaruar!

Mbajtja e distancës sociale në vendet publike eliminon në mënyrë të konsiderueshme përhapjen e  Covid19!

Kontriboni në sigurinë kolektive”, bën thirrje Soreca në Twitter.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303