‘3 vite nga…’. Rama poston sot mesazhin e rëndësishëm, ja kë kujton

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me votimin 3 vite më parë të reformës në drejtësi.

“3 vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi, mjafton të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e drejtë dhe jetike është ajo për Shqipërinë Europiane⚖️ #KrenarpërPS🌹dhe mirënjohës për miqtë e partnerët në këtë betejë për të ardhmen🇦🇱🇺🇸🇪🇺”, thotë Rama