fbpx

30 persona rrahin në Kosovë, djalin e Politikanit serb, policia jep njoftimin

djal.jpg

30 persona kanë rrahur ditën e djeshme djalin e politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiq teksa po dilte nga shkolla në Llapnasellë të Graçanicës.

Rastin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, përmes një njoftimi zyrtar.

Sipas policisë, si pasojë e rrahjes, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për mjekim në Spitalin e Graçanicës.

Për këtë rast, deri tani janë arrestuar shtatë persona të dyshuar.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303