fbpx

32 viktima nga Covid në Maqedoni, rritet numri i të infektuarve

116513483_gettyimages-1216781105-7.jpg

Numri ditor i viktimave nga Covid në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet i lartë.Në statistikat e fundit të ministrisë së Shëndetësisë bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni kanë humbur jetën 32 persona dhe janë konfimruar të infektuar me Covid 682 raste të reja nga 6 425 testime.Gjatë orëve të fundit janë shëruar gjithashtu 1031 pacientë duke e çuar në 160 369 numrin e të shëruarve, 6 129 numrin e viktimave dhe vijojnë që të jenë aktivë me Covid 14 394 qytetarë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303