24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

39-vjeçari përplas në tokë të moshuarin, ndërron jetë pas 3 ditësh në spital

spot_img

Një 39-vjeçar u shpall në kërkim nga policia e Durrësit pasi gjatë një sherri të momentit ka shtyrë një të moshuar, i cili u rrëzua në tokë, dhe pas tre ditësh në spital, 80-vjeçari ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra në kokë.

A.Z me banim në lagjen numër 13 të qytetit të Durrësit, akuzohet për “plagosje e rëndë me dashje, me pasojë vdekje”. Ngjarja ndodhi më 20 korrik, ku pas një konflikti të çastit ka shtyrë 80-vjeçarin me inicialet Z.K banues në në lagjen Nr.2 Durrës.

Për pasojë i moshuari është rrëzuar në tokë dhe ka dëmtuar kokën. Ai u transportua në Spitalin e Traumës, Tiranë dhe ditën e sotme ka ndërruar jetë.

“Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes. Veprimet hetimore janë kryer nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës”, thotë policia në një njoftim paraprak për ngjarjen.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat