fbpx

44 raste të reja me COVID-19 në Elbasan, infektohen 6 mësues dhe 7 nxënës

koronavirusi-3.png

Gjatë 24 orëve të fundit në Elbasan, Ministria e Shëndetësisë raportoi 44 raste të reja me COVID-19.

Prej rasteve të raportuara mësohet se kanë rezultuar pozitiv për koronavirus 6 mësues dhe 7 nxënës.

Mësohet se në sistemin arsimor në Elbasan janë aktivë 37 mësues, ndërsa numri total i të prekurve në sistemin arsimor që nga nisja e procesit mësimor ka arritur në 77 raste.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303