fbpx

47 tenistë në karantinë pas rasteve pozitive në 2 charters

hkkk-770x433.jpg

Australia Open ka marrë një goditje të rëndë pasi 47 tenistë duhet të qëndrojnë për dy javë në karantinë, pa u praktikuar dhe stërvitur apo luajtur.Shkak janë bërë rastet pozitiev me COVID-19 në 2 charter që udhëtonin drejt Melbourne. 24 udhëtonin nga SHBA në Melbourne, kurse 23 të tjerë nga Abu Dhabi në Melbourne.Tashmë nuk dihe fati i Australia Open teksa dhe organizatorët nuk kanë dhënë një shpresë paraprake për tenistët.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303