fbpx

5 futbollistët më të mirë sipas ‘The Gardian’

Prestigjiozja ‘The Gardian’ ka publikuar 100 lojtarët më të mirë të futbollit për vitin 2018. Një ndër futbollistët më të lakuar këtë vit ka qenë pikërisht Luka Modric, i cili fitoi edhe ‘Topin e Artë’.

Gjithashtu, edhe Mbappe ka qenë një ndër lojtarët më të përfolur gjatë Botërorit, si pasojë  e përgatitjes së tij mjaft të mirë dhe perfomancës në fushë.

Por, ne sot do ju prezantojmë 5 lojtarët më të mirë sipas ‘The Gardian:

5. Mohamed Salah

4. Kylian Mbappe

3. Lionel Messi

2. Cristiano Ronaldo

1. Luka Modric/real-news.tv

Lër një koment