fbpx

5 gabimet që nuk duhet t’i bëjmë para seksit

Screenshot_10-6.jpg

Ka disa gabime që bëjmë në jetë, të cilat janë të falshme. Por kur flasim për shtratin, ato mund të jenë fatale. Ndaj këto 5 këshilla janë shumë të vlefshme, përpara se të kryeni marrëdhënie seksuale.

1.Marrja e medikamenteve të caktuara

Antihistamines (ilaçet antialergjike) thajnë membranat mukozale sidomos membranat e organit gjenital femëror.

2.Mos hani ushqime pikante

Ushqime të ndryshme mund t’i japin një aromë karakteristike organit gjenital të femrës, por që nuk mund të themi se është e këndshme. Ushqimet pikante mund të shkaktojnë gazra dhe fryrje.

3.Mos pini shumë lëngje

Një studim në Universitetin e Missouri-St. Louis ka dalë në përfundimin se 11 për qind e përdoruesve të alkoolit kishin probleme në arritjen e orgazmës: Meshkujt që pinë e kanë të vështirë të përjetojnë ereksione.

4.Mos u depiloni

Të depilohesh disa orë para seksit, është vendimi më i keq që mund të merrni. Jo vetëm që lëkura do t’ju irritohet, por folikulat e qimeve do të jenë të hapura dhe lehtësisht mund të infektohen.

5.Mos përdorni ushqime gjatë marrëdhënies seksuale

Ushqimet e përdorura gjatë seksit, të tipit si çokollata apo mjalti, mund të bëjnë një mjedis perfekt për lulëzimin e baktereve.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303