fbpx

5 kuriozitete mbi shenjën tënde të horoskopit

download-1-1.jpg

Dashi:

1.Dashi është konsideruar shenja më impulsive e gjithë zodiakut.

2.Dashi urren të marrë akuza apo urdhra, i pëlqen t’i bëjë gjërat sipas mënyrës së vet, pas u shqetësuar nga askush.

3.Thotë gjithçka që mendon dhe bën çfarë do vetë pa patur frikë, pasi nuk ka nevojë për aprovimin e të tjerëve.

4.Jeta me një Dash nuk do jetë kurrë e mërzitshme.

5.Kurrë mos bëj shaka me një Dash kur është i qetë në ‘qoshkën’ e vet, është tej mase ‘ekspoziv’ kur provokohet.

 

Demi

1.Demi është konsideruar si shenja më ‘kokëfortë’ në gjithë zodiakun.

2.Nuk i menaxhon shumë mirë modifikimet, preferon sigurinë e stabilitetin.

3.Mendohet mirë para se të flaës.

4.Është shumë analitik/e, pas i ka të pesë shqisat shumë të mprehta.

5.Pavarësisht vështirësive, nuk dorëzohet dhe lufton gjithnjë për një jetë të qendrueshme financiarisht.

 

Binjakët

1.Kjo shenjë është tej mase komunikuese.

2.Është një ndër shenjat më inteligjente të zodiakut.

3.Të lindurit e kësaj shenje kanë dhuntinë të kryejnë një sërë detyrash në të njëjtën kohë.

4.Njerëzit e kësaj shenje mund të adaptohen lehtë në ambjente dhe me njerëz të ndryshëm.

5.Ka aftësi të mira bindëse.

 

Gaforrja

1.Gaforrja është shenjë mëmësore, gjithnjë i/e kujdesshëm/e ndaj miqve dhe familjes.

2.Shenjë e lidhur me të shkuarën.

3.Gaforrja është shumë e lidhur me familjen, shtëpinë dhe rrënjët e veta.

4.Ekstremisht inatçor/e

5.Shenjë shumë romantike dhe e ndjeshme.

 

Luani

1.Kjo shenjë është më mendjemadhja e gjithë zodiakut.

2.Ka tendencën natyrale të jetë një lider.

3.Është shenjë shumë e përgjegjshme dhe nuk njeh kufi për të luftuar për atë që dëshiron dhe për t’u përballur me problemet e jetës.

4.Shenjë tej mase krenare.

5.Do gjithnjë të jetë në qendër të vëmendjes.

 

Virgjëresha

1.Konsiderohet si shenja më perfeksioniste e zodiakut.

2.Ndihet i/e lumtur kur mund të ndihmojë dikë për të zgjidhur problemet.

3.Analizon dhe kritikon shumë.

4.Mund të perceptojnë detaje që të tjerët nuk munden.

5.Beson në mirësinë e njerëzve dhe përpiqet të nxjerrë anën e tyre më të mirë.

 

Peshorja

1.Konsiderohet shenja më elegante dhe e ekuilibruar e gjithë zodiakut.

2.Peshorja ka një sens të zhvilluar të drejtësisë.

3.Të lindurit e kësaj shenje kanë aftësi të madhe të kuptojnë këndvështrimet e të tjerëve.

4.Difekti më i madh i tyre është pavendosmëria.

5.Shenjë tejet miqësore me të tjerët.

 

Akrepi

1.Shenja më tërheqëse dhe më e fortë e gjithë zodiakut.

2.Akrepi ka një karakter veçanërisht të fortë.

3.Të lindurit e kësaj shenje kanë natyrë shumë të thellë, misterioze dhe analitike.

4.Mund të mbajë inat shumë lehtë dhe është tejet hakmarrëse si shenjë.

5.Njerëzit e kësaj shenje tërhiqen nga e panjohura.

 

Shigjetari

1.Shenja më aventuriere e gjithë zodiakut.

2.Shigjetari është tejet optimist dhe i gë gjithë ata që i rrethojnë. zuar. Natyra e tyre e gëzueshme mund të ‘infektojë’ të

3.Është një ndër shenjat më të sinqerta të të gjithë zodiakut.

4.Nuk i çojnë problemet në shtëpi.

5.Urrejnë mërzinë dhe tërhiqen shumë nga sfidat.

 

Bricjapi

1.Shenja më e vendosur dhe e përgjegjshme e zodiakut.

2.Të lindurit e kësaj shenje kanë kujtesë të admirueshme dhe janë të kujdesshëm.

3.Bricjapi është ekstremisht kokëfortë.

4.Nuk i çojnë problemet në shtëpi.

5.Nuk heq dorë lehtë nga lufta për të realizuar ëndrrat e veta.

 

Ujori

1.Konsiderohet shenja më e pavarur e zodiakut.

2.Ujori është tejet i paparashikueshëm në opinionet dhe sjelljet e veta.

3.Konsiderohet si shenjë futuriste, pasi mentaliteti i njerëzve të lindur nën këtë shenjë është gjithnjë më përpara në kohë.

4.Nuk kuptojnë dhe urrejnë të gjitha padrejtësitë, paragjykimet dhe injorancën.

5.Jeton jetën pa patur frikë nga lumturia dhe nuk shqetësohen se çfarë mendojnë të tjerët për ta.

 

Peshqit

1.Konsiderohet shenja më ëndërrimtare dhe romantike e të gjithë zodiakut

2.Peshqit janë thellësisht intuitivë dhe të ndjeshëm.

3.Kanë zemër të madhe, gjithnjë të gatshëm për të ndihmuar ata që kanë nevojë dhe interesohen vërtet për njerëzit.

4.Janë naivë dhe besojnë në mirësinë e njerëzve, ndaj do gjendet gjithmonë dikush që do abuzojë me këtë.

5.Kanë lidhje të fortë me të gjitha artet që shprehin ndjenja njerëzore siç janë pikturat, muzika dhe letërsia.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303