33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

50 cent: Polici dha urdhër të më qëllonin me armë

spot_img

 

Policia në Nju Jork po heton pretendimet se një oficer i lartë u tha policve  të ekipit të tij  të qëllonin rapperin 50 Cent.

Pretendohet se zëvendësi i inspektorit Emanuel Gonzalez e bëri vërejtjen në qershor të vitit të kaluar në një thirrje policore për një ndeshje boksi që yllit duhej të ndiqte.

50 Cent tha të dielën se po e merrte kërcënimin “shumë seriozisht” dhe po konsultohet me avokatët e tij.

Departamenti i Policisë së Nju Jorkut i tha Radio 1 Newsbeat se çështja “është nën shqyrtim të brendshëm”.

New York Daily News raportoi se Zëvendës-Inspektori Gonzalez u tha oficerëve të tij për të qëlluar reperin “në shikim”, por më vonë u përpoq ta hiqte atë si një shaka.

Është pohuar se të paktën një person tjetër në këtë ngjarje raportoi komentin në departamentin e punëve të brendshme të NYPD.

Një muaj më parë, Dect Insp Gonzalez njoftohet se ka ngritur një ankesë të rëndë të ngacmimit kundër 50 Cent. Ai tha se rapper e kishte kërcënuar atë në Instagram – në përgjigje të pretendimeve se Dect Insp Gonzalez kishte hetuar padrejtësisht një nga klubet e natës më të preferuara të 50 Cent.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat