21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

516 raste të reja me Covid dhe 27 viktima në 24 orë në Greqi

spot_img

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 27 viktima nga koronavirusi.

Autoritetet shëndetësore raportuan 516 raste të reja duke e çuar numrin e përgjithshëm të të prekurve në 149973 që nga fillimi i pandemisë, prej të cilave 52.1% janë burra.

Në rastet e konfirmuara 230 prej tyre janë në Atikë, 69 në qendër të Athinës dhe 43 raste në Selanik.

Ndërkohë numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 5,545 humbje jetë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat