fbpx

588 raste të reja dhe 70 të vdekur nga koronavirusi në Greqi

Screenshot_39-1.jpg

Numri i rasteve të reja vijon të jetë i ulët në Greqi, krahasuar e javët e mëparshme.

Në 24 orët e fundit autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 588 raste pozitivë.

Ndërkohë që numri i vdekjeve raportohet i lartë.

Në 24 orë 70 qytetarë greke e kanë humbur betejën me virusin, duke e çuar në 4172 numrin e viktimave që nga shpërthimi i pandemisë.

Ndërkaq, gjithsej 515 pacientë në spitale po trajtohen me intubim.

Mosha e tyre mesatare është 67 vjeç. 165 (32.0%) janë gra dhe pjesa tjetër janë burra. 77.1% e pacientëve të intubuar kanë një sëmundje shoqëruese.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303