fbpx

7-muajshe shtatzënë ndërron jetë 29- vjeçarja në Kosovë, e infektuar me Covid-19.

6d6a90cb214c82bcbf28e581da3518de_L.jpg

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në spitalin e Kosovës.

Mësohet se një 29-vjeçare e cila ishte 7-muajshe shtatzënë ka vdekur pasi ishte e infektuar me Covid-19.

Pavarësisht përpjekjes së mjekëve as mamaja dhe as foshnja në bark nuk ka mundur të mbijetojë.

Mediat kosovare bëjnë me dije se është tentuar të kontaktohet me spitalin, por pa sukses. As zyra për informim e QKUK-së nuk kanë folur për rastin.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303