21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

71 persona dhe 4 720 të infektuar me Covid në Itali

spot_img

Në Itali krahasuar me një ditë më parë është shënuar një rritje e numrit të rasteve të reja me Covid.Në raportin e 24 orëve të fundit janë konfimruar të infektuar me Covid 4,720 raste të reja nga 318,865 testime.Ndërkaq në orët e fundit kanë humbur jetën nga Covid 71 persona dhe janë shëruar 6 877 qytetarë.563 pacientë vijojnë të jenë në gjendje të rëndë në kujdesin intensiv.Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid në Itali ka shkuar në 4,579,502 qytetarë mes të cilëve kanë humbur jetën 129,638 pacientë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat