fbpx

“8 qershori po afron”. Ilir Meta zbulon çdo ndodhë: Komisioni Eeuropian mezi po pret që…

“8 qershori po afron”. Kështu ka deklaruar Presidenti Ilir Meta me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, teksa përshëndet mesazhet e djeshme nga BE, përkatësisht nga komisioneri për zgjerimin Varhelyi por dhe nga Soreca për Reformën Zgjedhore.

STATUSI NGA ILIR META

Mesazhi i djeshëm i Bashkimit Europian është i qartë, zbatimi i kushteve fillon me konsensusin për reformën zgjedhore.

8 qershori po afron!

Komisioni Europian mezi po pret të shënojë një lajm pozitiv për Shqipërinë!