fbpx

89 viktima nga Covid në Greqi, rritet numri i rasteve të reja në 24 orë

Screenshot_6-5.png

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar pozitiv me Covid 1 251 raste të reja dhe kanë humbur jetën 89 pacientë.Mediat vendase bëjmë me dije se deri më tani numri i rasteve të përgjithshme me Covid në Greqi është 116721, nga të cilat 52.7% janë burra.5007 (4.3%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 31293 (26.8%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i viktimave nga Covid në Greqi ka shkuar në 3,092 persona

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303