fbpx

A do shkarkohet Sandër Lleshaj? Pak para komunikimit të Ramës, PD bën reagimin e papritur

rama-klodian-rasha-1.png

Ish-deputeti i PD, Enkeled Alibeaj ka bërë një reagim lidhur me vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë. Pak para komunikimit të Ramës, Alibeaj thekson se asnjë fjalim nuk e justifikon dot Edi Ramën.

“Asnjë kurban, qoftë dhe Lleshaj, nuk e shpëton dot nga përgjegjësia”, theksoi ai ndër të tjera.

REAGIMI I PD:

Pasi mbaroi pazaret në New York, Edi Rama paralajmëroi se sot do na shfaqet në TV për shfaqjen e propagandës së radhës, siç bën gjithmonë për t’i ikur përgjegjësisë.

Për 3 ditë me radhë, nga New York ku kaloi pushimet, nuk gjeti kohë për t’i shprehur ngushëllime familjes Rasha për ekzekutimin makabër në derë të shtëpisë së djalit të saj.

Gjatë gjithë këtyre ditëve me urdhër të tij u mundua të manipulojë opinionin publik, duke fshehur të vërtetën.

Kur e pa se nuk ia doli dot, bëri njoftimin se do të mbante fjalim. Jo për vrasjen e Klodianit siç ka ndodhur vërtet, por për vdekjen e tij.

Por shqiptarët e dinë mirë që është Edi Rama frymëzuesi i dhunës, i arrogances dhe i urrejtjes.

Asnjë fjalim nuk e justifikon dot Edi Ramën. Asnjë kurban, qoftë dhe Lleshaj, nuk e shpëton dot nga përgjegjësia.

Pas 7 vitesh dështimesh dhe premtimesh të pambajtura, askush nuk e beson më Edi Ramën.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303