23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

A do të kandidojë Biden për president?

spot_img

Joe Biden duket se gabimisht ka shpallur kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në Shtetet e Bashkuara, përpara se të korrigjonte veten.

Ish-zëvendëspresidenti bëri një gabim gjatë një fjalimi përpara 1,000 demokratëve në Delaware.

Ai tha se rekordi i tij ishte më progresiv “i kujtdo që garonte e për president” para se të korrigjonte veten dhe duke thënë, “kushdo që do të garojë”.

Publiku u ngrit dhe këndoi “kandido Joe”, ndërsa Biden u përgjigj, “Unë nuk doja të thoja këtë!”

“Për këdo që do të garojë,” vazhdoi ai. “Për shkak sepse ne duhet ta rikthejmë këtë vend siç ishte.”

Biden, i cili ishte zëvendës president nga 2009 në 2017, shtoi se zgjedhjet 2020 do të jenë votimi më i rëndësishëm në një shekull./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat