fbpx

A e dini sa ishte shuma marramendëse që fitoi Dua Lipa gjatë vitit 2018?

Këngëtarja shqiptare e cila ka një karrierë shumë të suksesshme jashtë vendit , tashmë njihet nga e gjithë bota. Ajo ka publikuar shumë projekte muzikore vitin e kaluar të cilët u pëlqyen mjaft nga publiku dhe nga fansat e artistes 24-vjeçare.

Dua dhe pse është në moshë të vogël ka fituar shifra marramendëse nga projektet e saj muzikore. Ajo fitoi 9 milionë fonde vitin e kaluar falë karrierës së saj muzikore por dhe marrëveshjeve fitimprurëse të disa markave.

Bilanci i një viti më parë ishte 2.9 milionë pas publikimit të albumit të saj të titulluar me emrin e saj. Por, këngëtarja shqiptare e cila jeton në Britani të Madhe, bëri marrëveshje me Jaguar dhe Adidas si dhe kishte më shumë se 80 koncerte.

Ajo gjithashtu lëshoi hitin si IDGAF, Electricity dhe One Kiss, që ishin në vendin e parë për tetë javë.

Dua, e cila tani është në lidhje me modelin 20 vjeçar, Anwar Hadid, po vazhdon marrëveshjet e mëdha si kjo e fundit duke u bërë fytyra e parfumit të fundit të Saint Laurent dhe me një gamë veshjesh për Pepe Jeans.

/real-news.tv/