fbpx

‘A ka goca këtu?’ Plas gallata mes Ramës dhe nxënësve: Ju laj, thaj…

Screenshot_1-5.png

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka qenë ditën e sotme pranë shkollës profesionale ‘Gjergj Canco’, ku ka inspektuar godinën e re.

Mirëpo, nuk kanë ngurruar as batutat mes Ramës dhe nxënësve të shkollës.

“Po goca s’ka këtu, pyeti Rama. Domethënë ju laj, thaj, njëri – tjetrin keni”, tha Rama.

Kjo batutë e kryeministrit shkaktoi të qeshura te të gjithë.

Rama ka thënë se nxënësit e shkollave profesionale do të ftohen të marrin pjesë në procesin e rindërtimit, duke u paguar plotësisht për punën e tyre.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303