fbpx

Abu Dhabi do të ofrojë vaksina falas për turistët

Screenshot_4-18.jpg

Personat që do të udhëtojnë në Abu Dhabi, kryeqytetin e  Emirateve të Bashkuara Arabe do të vaksinohen  kundër COVID-19 falas. Nuk ka të dhëna nëse ky ndryshim vlen edhe për në Dubai, vendin më të populluar, ose pesë vendet e tjera që përbëjnë Emiratet e Bashkuara Arabe.Personave që u ka skaduar leja e qëndrimit, gjithashtu do të mund të vaksinohen kundër Covid. Autoriteti Shëndetësor i Emirateve të Bashkuara Arabe njoftoi këtë muaj se pothuajse 85% e popullsisë ka marrë të paktën një dozë.Numri i rasteve është rritur në Emiratet e Bashkuara Arabe muajin e kaluar dhe Abu Dhabi ka ende në fuqi kufizime për personat që hyjnë në vend duke përfshirë vetë-izolimin dhe testimin pas mbërritjes.Udhëtarët nga 27 vende, duke përfshirë Kinën, Gjermaninë dhe Shtetet e Bashkuara,  nuk kanë nevojë të karantinohen. Sipas autoriteteve shëndetësore të Emirateve të Bashkuara Arabe, turistët që do të mbërrijnë në Abu Dhabi do të vaksinohen Sinopharm dhe Pfizer / BioNTech.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303