21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Abuzim se*sual dhe shfrytëzim ‘prostitucioni’ ndaj 17-vjeçares, arrestohet personi i 6, ja si ra në ‘grepin’ e Policisë

spot_img

Në vijim të operacioni policor të koduar “Nikla”, është arrestuar personi i gjashtë i dyshuar për abuzimin me një të mitur, dhe shfrytëzimin e saj në Fushë Krujë. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin Alket Brata, i cili përveç se ka qenë pjesë e grupit të djemve që kanë shfrytëzuar 17-vjeçaren, dyshohet se është dhe autori i vendosjes së një sasie tritoli pranë banesës së saj.

Njoftimi i Policisë:

Vijon operacioni policor i koduar “Nikla”. Shkon në 6 numri i të arrestuarve në kuadër të këtij operacioni. Kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari i kërkuar për një sërë veprash penale. Vijimi i operacionit, nga Forca e Posaçme “Shigjeta” e DVP Tiranë dhe Policia Rrugore, në bashkëpunim me Policinë e Krujës.

Në vijim të operacionit policor të koduar “Nikla”, Forcat e Posaçme “Shigjeta”, në bashkëpunim me Komisariatin e Qarkullimit Rrugor, falë edhe shkëmbimit të informacionit me Policinë e Krujës, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të  shtetasit A. B., 23 vjeç, banues në Krujë.

Kapja e këtij shtetasi u bë në rrugën “Petrit Radovicka”, gjatë kohës që drejtonte mjetin pa leje drejtimi.

23-vjeçari ishte person i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Krujës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, ”Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Shfrytëzim prostitucioni”.

Gjithashtu, ky shtetas ishte person i shpallur në kërkim edhe si autor i dyshuar i vendosjes së një sasie lënde eksplozive në banesën e 17-vjeçares, të cilën shtetasit e arrestuar në kuadër të operacionit “Nikla” e shfrytëzonin për prostitucion.

Veprimet e mëtejshme janë kryer nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Krujë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat