21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Adolf Hitleri me certifikatë Covid?

spot_img

Certifikatat dixhitale Covid e Bashkimit Evropian që mban emrin dhe datën e lindjes së Adolf Hitlerit kanë bërë xhiron në internet, duke ngritur pikëpyetje mbi sigurinë dhe efikasitetin e sistemit të pasaportave të vaksinave.

Disa përdorues gjetën një kod QR në internet të martën dhe kur u përpoqën të skanonin me aplikacione verifikimi, zbuluan se ishte një certifikatë dixhitale Covid me emrin ‘Adolf Hitler’, së bashku me datën e lindjes që tregon 1 janar, 1900, sipas një raporti nga Russia Today.

Autoritetet europiane kanë nisur identifikimin e rasteve të certifikatave të falsifikuara, për t’i shfuqizuar dhe për të përforcuar sistemin e Certifikatës së Gjelbër në mënyrë që të parandalohen të tilla grabitje në të ardhmen

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat