fbpx

Afganët në Shqipëri/ Ministrja Xhaçka dhe Ambasadorja Kim takim ‘kokë më kokë’, ja ç’pritet të ndodhë pas pak

xhacka.jpg

Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka dhe Ambasadorja Yuri Kim janë duke zhvilluar një takim kokë më kokë lidhur me vendimin për stregimin e afganëve në vendin tonë.

Pas takimit mund të ketë një deklaratë për mediat nga ministrja Xhaçka dhe ambasadorja amerikane.

Ndërkaq burimet bëjnë të ditur se në Afganistan ka mbetur e bllokuar edhe një shqiptare, e cila prej vitesh punon me organizatat e huaja. Amerikanët po kujdesen që vajza të kthehet në Shqipëri, por ende nuk dihet nëse ajo do të jetë në avionin që do sjellë sot afganët e parë.

Advertisement

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303