fbpx

Agravohet situata, ‘tërbohen flakët’, ndërpritet operacioni në Dukat

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs-6y2z7s2oapfcn5kveth2u15e6vtzsm9nte2kpdheezs.jpg

Ka agravuar situata e zjarreve në Dukat të Vlorës. Bëhet me dije se operacioni nga 3 helikopterët është ndërprerë për shkak të flakëve të mëdha të favorizuara nga era.

Zjarri po i afrohet Llogarasë dhe ushtarët janë tërhequr si pasojë e erës së fortë.

Kujtojmë se Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi dhe kreu i Emergjencave Civile Haki Çako, thanë se do operohej gjatë ditës së sotme me 3 helikopterë në mënyrë që zjarri të mos përhapej por sic shihet dhe nga pamjet një gjë e tillë nuk ka qenë e mundur.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303