Aksident i rëndë në Lezhë, kamioni i pret rrugën fugonit, mësohet se…

Një aksident ka ndodhur pak më parë në kryqëzimin e Shënkollit në Lezhë.

Mësohet se një fugon është përplasur me një kamion dhe si pasojë ka mbetur një person i plagosur.

Sakaq, bëhet me dije se i plagosuri ishte pasagjer në furgon dhe është transportuar menjëherë për në Spitalin e Lezhës.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë ndërprerja e rrugës nga kamioni.

Ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje po punon për zbardhjen e plotë të aksidentit.