Aksident i rëndë në punë, 1 i vdekur dhe 1 të plagosur në Elbasan (Emrat)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur dhe një të plagosur.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fabrikën e Çimentos në Elbasan, ndërsa raportohet për një të vdekur dhe një të plagosur.

Mësohet se, punëtori i vdekur quhet Musa Sula, ndërsa i plagosuri quhet Tomor Mjekërzaku.

Punëtorit që ka vdekur është ende i mbuluar nga çimento, ndërsa i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë.

Lër një koment