30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Aksident tragjik në Danimarkë, ka të vdekur

spot_img

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Danimarkë, ku si pasojë i ka marrë jetën 6 personave. Një tren është përplasur me urën e Brezit të Madh në Danimarkë, ku ka plagosur e ka vrarë persona.

Ura ‘Great Belt ‘ lidh dy ishujt, të cilët janë Funen dhe Zealand, ku menjëherë pas këtij aksidenti tragjik janë mbyllur, duke mos lejuar kalimin e automjeteve. Çdo ditë qarkullojnë nga qindra automjete në këtë urë, që lidh dy ishujt.

Sipas informacioneve, mësohet se erërat dhe stuhitë kanë bërë të mundur përplasen e trenit me urën lidhëse. Deri më tani numërohen 6 viktima, por pritet që bilanci të rritet./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat