fbpx

Aksidentet automobilistike, Lezha me bilanc tragjik

auto_a11418911147.jpg

Lezha është goditurë rëndë nga aksidentet gjatë 6 muajve të fundit.

Rezultati është i frikshëm, 6 persona kanë vdekur, 9 janë plagosur rëndë dhe 68 të tjerë janë plagosur lehtë.

Për sa i takon vendeve ku ndodhin aksidentet, zonat problematike janë kryqëzimi i Shënkollit, Rrilës, Ishull Lezhës, Dajçit, Balldrenit, Blinishtit dhe ai i Kallmetit.

Këa kryeqëzine kanë rrezikshmëri të lartë dhe nuk ka mbikalime apo nënkalime.

Autostrada është përgjakur disa herë nga aksidentet e rënda.

Sipas Policisë së Lezhës siguria rrugore kërkon plotësim të standardeve me investime për krijimin e mbikalimeve, nënkalimeve apo dhe ndriçimin rrugore.

Shefi i Qarkullimit Rrugore në Policinë e Lezhës Altin Mena, është shprehur se numri aksidenteve ka rënie, por rreziku mbetet evident.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *