fbpx

Akti terrorist në Vjenë, njihuni me policen shqiptare që luftoi kundër sulmit të tmerrshëm

6ddb28aab852c416beecc1c826131a12_L.jpg

Një ngjarje e tmerrshme u shënua mbrëmë në Vjenë, ku 5 persona humbën jetën dhe u plagosën disa të tjerë pas një akti terrorist.

Por, disa foto të policëve që kanë luftuar me terroristët janë publikuar në mediat e huaja.

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj lajmëroi se mbesa e tij është njëra nga policet që mbrëmë në Vjenë luftuan me terroristët.

“Krenar me mbesën time Doruntina Miroci, e cila ka luftuar përkrah policisë austriake kundër sulmeve të tmerrshme terroriste në Vienë. Bashkë mund të qëndrojmë të fortë”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303