fbpx

Akuzat për numrin e testimeve, Rama reagon ashpër ndaj opozitës: Ja kush vendos

Pas deklaratës së PD se qeveria duhet të lejojë ekspertët e shëndetësisë për të bërë sa më shumë testime për COVID-19, ka ardhur edhe reagimi i Kryeministrit Edi Rama.

Në një reagim në rrjetrt sociale, Rama shprehet ee numrin e testimeve nuk e vendos qeveria, por Komiteti Teknik i Ekspertëve.

“A mundet dikush t’ia thotë PD se qeveria nuk vendos sa teste bëhen a nuk bëhen?! Aq më pak qeveria mund të marrë mendjen e PD-së për këtë punë! Strategjinë e testeve e bën Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe PIKË! Qeveria zbaton ato që vendos Komiteti dhe PIKË! PD i’a fut kot.PIKË!”, shkruan Rama.