fbpx

Akuzat për pazar me kryeministrin/ Basha flet hapur: Nuk jam “kukull” e Sali Berishës dhe as “peng” i Edi Ramës

basha-lulzim-770x417.jpg

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë një deklaratë për mediat ditën e sotme. Ai ka hedhur poshtë akuzat e Berishës dhe Ramës.

Ai tha se nuk është ‘kukull’ e Sali Berishës apo dhe se nuk është ‘peng’ i Ramës.

Për 8 vite me radhë Edi Rama më ka akuzuar për ‘kukull’ të Sali Berishës. Dje, Sali Berisha më ka akuzuar për ‘peng’ të Edi Ramës. E para është gënjeshtër, e dyta nuk do të ndodhë kurrë. Të dyja janë dy anë të të njëjtës medalje. Partia Demokratike po ecën përpara, Partia Demokratike do t’i prijë betejës popullore për ndryshim që vjen vetëm përmes largimit të këtij regjimi dhe kthimit të vendit në shinat e demokracisë të cilat sigurojnë një jetë të mirë për çdo shqiptar. Ky është misioni i Partisë Demokratike, ky është misioni i çdo demokrati, ky është misioni im dhe këtij do t’i qëndroj me përkushtim deri në arritjen e objektivave që nuk janë thjesht partiake, por janë partiake.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303