fbpx

Akuzohen për përdhunim dhe kërcënim ndaj një vajzë, vihen në pranga dy të rinj në Fier

pranga-1.jpg

Dy te rinj janë arrestuar nga policia pasi akuzohen se kanë abuzuar seksualisht dhe kanë kërcënuar një vajzë të re. Mësohet se ngjarja ka ndodhur më 5 prill.

Njoftimi:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier ndaluan shtetasit M. G., 26 vjeç (i dënuar më parë për kundërshtim dhe goditje të prokurorit) dhe O. A., 25 vjeç, të dy banues në Fier.

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pas kallëzimit të bërë në DVP Fier, nga një 23-vjeçare se në datën 05.05.2020, në një banesë të tyre në Fier, këta shtetas e kanë përdhunuar dhe e kanë shtrënguar për të përfituar pasuri.

Advertisement

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, në ngarkim të shtetasve M. G. dhe O. A., si autorë të dyshuar për kryerjen e veprave penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura” dhe “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie” e kryer në bashkëpunim

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303