fbpx

Alarmohet spitali i Traumës, infektohet një infermier, reagojnë urgjent kolegët

testi-gjaku-koronavirusi.jpg

Një infermier i Spitalit të Traumës është prekur nga koronavirusi. Për pasojë kolegët e tij janë alarmuar si dhe menjëherë kanë kërkuar kryerjen e tamponëve.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 2 viktima nga Covid. Sakaq, 45 raste të reja nga 269 testime, kanë rezultuar pozitive me covid 19, nga të cilat 21 vetëm në Tiranë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303