21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Alban Skënderaj merr titullin e lartë, emërohet ambasador i…

spot_img

Kantautori i njohur shqiptar, Alban Skënderaj është emëruar ambasador i Gjuhës Italiane në Shqipëri.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë këngëtari përmes një postimi në Instagram, ku shkruan se ndihet shumë i nderuar.

Faleminderit ambasadorit @albertocutillo dhe Ambasades Italiane ne Shqiperi e cila me nderoi si te parin Ambasador te gjuhes italiane ne Shqiperi. Nje shembull miqesie, integrimi dhe respekti reciprok i dy popujve tane“, shkruan këngëtari dhe po të njëjtin postim e ka shkruar edhe në gjuhën italiane.

https://www.instagram.com/p/B37gjmqgmfV/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat